itt már te magad vagy a hallgatózó telefonod mögött

 

Mert, hogy volt már egy ilyen típusú értekezés: Légy a falon.

Nem olyan régen, találkoztam egy applikációval, ami nem csupán nyomon követ, de még le is hallgat. Azzal reklámozzák, hogy anyuka a sulihoz viszi kislányát és elköszönve tőle figyeli a telefonon, merre tart a szeme fénye. Amikor a tanteremben tartózkodik, akkor meg belehallgat abba… Figyelj, milyen szépen kibekkelik a lehallgatás kifejezést:

Hogy mi zajlik a KÖRNYEZETÉBEN.

 

 

A mai világban valahol még meg is tudom érteni a nyomon követést, bár gyomrom rándul össze a gondolattól. Mert, ha már ott van a másik telefonján, akkor milyen az ember?

Késztetést érez arra, hogy ránézzen újra és újra, egyre többször, ami rutinná válik, kényszeres cselekvéssé. Akkor is nézni fogja, amikor nem szükséges, mert szemünk fénye odafent gubbaszt a szobájában. Deee… Hallgassunk bele „milyen környezet veszi körül” odafent. Mert ezzel is eljuthatunk a kényszerességig.

Van jogod hozzá? Így, ilyen formában. Ahelyett hogy felmennél, megnézni, megkérdezni, ha annyira nagyon kíváncsi vagy.

 

A lehallgatás… Azt szoktam mondani, hogy tök mindegy mit hallanak, de hogy mit látnak, az már zavar, figyelek rá.

Újítás az egyik telefonmárkánál, hogy jelezni fog, ha a kamera, külön ha a mikrofon be van kapcsolva. Hallottál már a giroszkópról?

Ez van a telefonokban is, autókban is. Sokkal finomabb frekvenciákon rezeg, sokkal élesebben, tisztábban szűrik ki a hangot, mint egy mikrofon. =)

 

Gyerek legyen a talpán, akinek nem lesz bődület mély bizalmi problémája… De, tudok olyanokat is nem egyet a környezetemben, akik párkapcsolatban alkalmazzák az ilyen típusú applikációkat…

 

Légy a Falon

 

1 thought on “Légy a falon II.

Hozzászólok